Sidebar

29
Пет, Мар
× В 'разгърнат вид', всичките електрически джаджи за зареждане би трябвало да наричаме зарядна инфраструктура.

Зарядни станции в БГ

Преди 5 години 9 месеца #4179 от PETROV
Отговор от PETROV по тема Зарядни станции в БГ
Да продължа ...
Може би комбинацията от ниския пробег с едно зареждане на батерията и високата им цена е най сериозния проблем за EV.
И ПАЗАРА на къде "бута" нещата? Разбира се Елън Мъск е гениален, но ако не следва логиката на пазара е обречен, а и врагове и конкуренти не му липсват. Всяка седмица някое журналистче пише някъде, че Тесла фалира?
1. БАТЕРИИТЕ. ГИГАФАБРИКА от Тесла за намаляване на цената на батерията. И другите производители на БАТЕРИИ не се забавиха, всички строят нови фабрики и договарят дефицитните суровини... Влагат се огромни средства в разработване на нови по ефективни батерии. Цените вървят надолу? По бавно от колкото ни се иска!
2. АВТОМОБИЛИТЕ. Тук нещата се бавят, бавят... То е едно "тупкане на топката", едни прототипи, изложения, обещани и ... нищо съществено? С малки изключения от по малките ... НИСАН, РЕНО после БОЛТ, после КИА и ХЮНДАЙ, а ГОЛЕМИТЕ ... нищо. Чакат и се молят Тесла да фалира и промяната към електромобилност да се отложи /то веднъж е ставало/. Що да не стане пак? Само когато всички ГОЛЕМИ извадят масови електрички, милиони на година, цената ще почне да пада? Дано Тесла да не фалира и Модел 3 да е успешен! Много се надявам, че "ГОЛЕМИТЕ" в момента разработват страхотни ел модели и след година-две ще има Мерцедес/БМВ/АУДИ и т.н. по добри от Теслите във всички класове. Това е нормално да очакваме от фирми които произвеждат автомобили повече от 100 г. А не да разглобяват Теслите и да се удивляват колко добре са измислени??? Тесла правят коли от 10 г., колко да са добри? Е явно са много добри, щом "големите" 10 г. не могат да отговорят с адекватни модели. Все пак се надявам да карам някой ден Мерцедес ЕЛЕКТРИК??? Е-класа???
3. ИНФРАСТРУКТУРАТА. В строителните книги пише, че първо се прави "инфраструктурата" и после се строи! То по света се прави точно така! За съжаление у нас е по другия начин, правиш къща, а няма улица/т.е. асфалт, тротоар/, няма канализация, няма водопровод. ЧЕЗ искат да си построиш трафопост и после да им го "подариш" и т.н. Ееее "подобно" е положението и със станциите за зареждане на електрички. Цяла ДЪРЖАВА чакаме Тесла да построи ЕДИН SuC в Пловдив? /той е всъщност за турците, които пътуват от Европа за Турция/. Няколко пъти съм писал и пак ще кажа ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ на КАУФЛАНД, ЛИДЪЛ и АВВ - ПЪРВИТЕ БЪРЗИ БЕЗПЛАТНИ ЗАРЕЖДАЧКИ в БЪЛГАРИЯ. Дано да има още последователи на тази КАУЗА! Клише е, но това е вид СОЦИАЛНА ОТГОВОРНОСТ И СИМВОЛИЧЕН АНГАЖИМЕНТ към чистотата на въздуха и в българските градове! Надявам се и МНОГО ДРУГИ да ги последват? НО о о о ... това не е ИНФРАСТРУКТУРА. Инфраструктура за автомобилите са магистралите, между градските пътища, улиците и ... БЕНЗИНОСТАНЦИИТЕ за ДВГ колите. Добре е, че има „пионери” като Фулчарджър, Елдрайв, ЕлектромобилиБГ и други, които правят нещо реално и полезно. С огромна благодарност и уважение към направеното! Дано да има и други, да се развие ПАЗАРА, да има КОНКУРЕНЦИЯ. И тук ГОЛЕМИТЕ/ШЕЛ, ОМВ, ЛУКОЙЛ и т.н./ ЧАКАТ??? ГОДО??? Очаквам на всяка бензиностанция да има зареждачки, като с колонките за ГАЗ, има ги навсякъде. Кога? Някога... и тогава и цените за зареждане ще се „нормализират”. Може да излезе и някой ЕЛ-Марешки? Или еко тока от ВЕИ да разбие пазара? А дано!
За финал
Да сме живи и здрави, и всеки да се вози на каквото го кефи и да пие каквото му се пие.
ПС
Ако съм прекалил с „разсъждения”, моля да ме извините.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 9 месеца - Преди 5 години 9 месеца #4181 от sorcererals
Отговор от sorcererals по тема Зарядни станции в БГ
Аз лично не очаквам колите да поевинеят, не и докато не се намери решение за батериите, които към момента са силно зависими от кобалта, който пък скочи неимоверно като цена и се очаква да продължава в същия дух за момента. Интересно какво ще се случи когато големите производители изпълнят обещанията си и изкарат повечко модели в различните класове. а след това идва проблема с осигуряването на нужното електричество за всички тези превозни средства,  както и зарядната инфрастуктура. 
Не очаквам и цената за зареждане да се коригира, първо производствената цена варира много , но е с тенденция на покачване, второ операторите едва ли имат желание да губят пари. Тук има конкуренция, само дето всички работят на приблизителни цени, които между другото са съпоставиими с българските. 

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 9 месеца - Преди 5 години 9 месеца #4197 от IvoAtanasov
Отговор от IvoAtanasov по тема Зарядни станции в БГ
Две нови Зарядни станции на ElDrive 2 x 22kWh с 4 места за паркитане в гр.Плевен магазин МЕТРО в близост до път Е83 София - Русе. По информация от Метро зареждачките все още не работели, но ще звънна през седмицата до ElDrive да ги питам.

Най-много ме е страх от неизползван потенциал!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 9 месеца #4214 от PETROV
Отговор от PETROV по тема Зарядни станции в БГ
Като гледам "зелените лампички" как светят, най вероятно е ЩЕПСЕЛА да работи! Както пише и в АРР-а на ЕЛДРАЙВ и цената е 0.48 BGN/kWh.
Вече има мобилно приложение и картата изчезна от сайта eldrive.eu?? Защо? PlugShare си има АРР, също и сайт със зареждачките!
Такива ЩЕПСЕЛИ с модул за плащане /това не са зареждачки/ са се появили на повечето МЕТРО магазини, което е чудесно. Колкото повече, толкова повече!
НО ПО-ДОБРАТА НОВИНА е, че има и една нова БЪРЗА ЗАРЕЖДАЧКА в РУСЕ, на бензиностанцията на SHELL!!!
И за сега е безплатна, също като двете нови зареждачки при ШУМЕН /виж. PlugShare/. Даже Младен ги тества и сложи няколко снимки.
Чудо на чудесата - зареждачки на ЕЛДРАЙВ, а безплатни??? Както се казва "МНОГО ХУБАВО НЕ Е НА ХУБАВО"???

АМА ДА НЕ МЕ РАЗБЕРАТ, ОТ ЕЛДРАЙВ ПОГРЕШНО? НИЕ НЕ ИСКАМЕ "БЕЗПЛАТНО", ИСКАМЕ НА "НОРМАЛНИ" ЦЕНИ.
А ЗА БЪРЗИТЕ СТАНЦИИ - ОГРОМНИ БЛАГОДАРНОСТИ! И би било от взаимен интерес да има "диалог" с потребителите на УСЛУГАТА. Може да сме ви полезни?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 8 месеца #4237 от IvoAtanasov
Отговор от IvoAtanasov по тема Зарядни станции в БГ
Впрочем, зареждачките си работят. Нямах време да влезна и да пиша. Звъннах на ElDrive и хората потвърдиха, че работят и ми предложиха да си дръпна приложението за да ги виждам в реално време. Та другата новина от тях е , че ще има и други зареждачки в Плевен, скоро.

Най-много ме е страх от неизползван потенциал!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 8 месеца #4238 от murry
Отговор от murry по тема Зарядни станции в БГ
На мен зареждачките на Елдрайв нещо не си играят добре с Волт-а и прекъсват или на 5-тата секунда, или максимум на минута от началото на зареждането.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 8 месеца #4243 от murry
Отговор от murry по тема Зарядни станции в БГ
Такам, в случай, че някой с Volt/Ampera реши да ползва станциите на Eldrive - да не разчита много-много :)

Този уикенд ми предстоеше състезание в Банско и видях, че там има зарядна станция на Елдрайв. Викам - супер! Взех си RFID карта от Елдрайв и седмицата преди това пробвах дали ще зарежда колата ми на техните станции.

Станцията на "Фантастико" на Симеоновско - суайпвам, включвам - всичко точно. Колата почва да зарежда и след секунда спира да зарежда без видима причина.
Станцията в подземния паркинг на Ринг мола - суайпвам, включвам - всичко точно! Зарежда се колата 10 секунди и след това спира да зарежда без видима причина. При единия от опитите на дисплея на колата се изписа, че charge-а е бил прекъснат remotely. Странна работа.

Викам - тая работа явно няма да стане.

Отивам все пак в Банско и отивам към паркинга на Юлен до начална станция на лифта, където е и зарядната станция. За съжаление до станцията няма достъп - намира се в зоната на паркинга, а паркинга през лятото понеже не работи е заграден с едни парапети и не можеш да стигнеш до станцията...

Явно през лятото ток не ти трее!
Харесано от: PETROV

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 8 месеца #4244 от mindfreeze
Отговор от mindfreeze по тема Зарядни станции в БГ
Аз миналия ден се опитах да заредя елдрайв в Благоевград. Оказа се, че са изтрили всичката ми информация, включително кредитна карта. Отне ми 25 мин да я добавя отново, защото сървъра им пак не работеше както трябва.
В крайна сметка за 40 мин престой, успях да заредя за 11 мин и платих 8.64лв . Доста неприятно преживяване.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 8 месеца #4245 от firesword
Отговор от firesword по тема Зарядни станции в БГ
Звучи като голяма мизерия :)
ElDrive нямат ли поддръжка, все пак пари струва услугата им. Пък и това си е проблем, който заслужава да се види веднага на място от екип. Сигурен съм, че имат мобилни екипи, както имат и за Спарк услугата.

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 8 месеца #4246 от cokey
Отговор от cokey по тема Зарядни станции в БГ
Звучи ми точно като да няма въведена карта за плащане в мобилното приложение.
И на мен ми я бяха изтрили и 10 минути се чудех защо не работи в Търново, след като предния ден работеше. Тъкмо да се откажа и се сетих да погледна начините за плащане -- празно.

За същия проблем ми писаха и едни поляци, през PlugShare. И на тях така им отказвало зареждането и говорили с поддръжката по телефона, но те неадекватни. Искали да ми издадат карта, защото можело да е от приложението. Ама като нямаш въведен начин на плащане, и карта да имаш е все тая, пак няма да работи.

Аз зареждам на станциите на ElDrive редовно, сигурно имам над 30 зареждания. Никога не ми се е случвало да не успея да заредя (освен онзи случай с мотаенето, но и тогава си заредих). По-скоро не мисля че е до автомобила

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 8 месеца #4250 от murry
Отговор от murry по тема Зарядни станции в БГ
Да, било е проблем с RFID-то и асоцияцията на картата. Уикенда ходих до Пловдив и в app-а видях, че към RFID картата е изчезнала асоциацията с кредитната карта - асоциирах я, сейвнах и в Пловдив заредих без никакви ядове (специално тествах на няколко места). Даже се впечатлих, че едното зареждане беше по времето на силната буря и нищо не беше прекъснало - колата си се беше заредила като отидох да я взема (при мен пълното зареждане е 4 часа :D)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 8 месеца #4251 от murry
Отговор от murry по тема Зарядни станции в БГ
@cokey в Пловдив помагах на една дама точно с приложението и зареждането - беше се притеснила горката, че не може да се прибере до София, тъй като рентнатото зоуи беше останало с 8% батерията. Поддръжката на Елдрайв половин час не може да установи какво става и що става.

Разцъкахме приложението, запазихме картата и си пусна станцията в крайна сметка и се зареди. Но ако не бях отишъл случайно и аз да зареждам сигурно нямаше да могат да се оправят, което е абсурдно.
Харесано от: mindfreeze

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 8 месеца #4260 от sorcererals
Отговор от sorcererals по тема Зарядни станции в БГ
Зарядна станция на бензиностанцията, на Газпром, която се намира на излизане от Бургас посока София няма. Била е демонтирана 2-3 месеца след инсталацията според служителите.
Пратил съм инфо до Plugshare.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 8 месеца #4261 от PETROV
Отговор от PETROV по тема Зарядни станции в БГ
Не ни върви на зареждачки FULLCHARGER??? Нито на бавните, нито на бързите.
Може би трябва да си сменят името, за да пречупят КАРЪКА?
Да пробват с EMPTYCHARGER?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 8 месеца #4262 от firesword
Отговор от firesword по тема Зарядни станции в БГ
Ето и други предложения:

VoidCharger
FoolCharger
NoneCharger
NullCharger
PainCharger
BlinkCharger
LowCharger
NoCharger

Ако те хване тока, хвани го и ти :)
Харесано от: cokey, mindfreeze

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 8 месеца #4263 от mindfreeze
Отговор от mindfreeze по тема Зарядни станции в БГ
FoolCharger ми харесва. Вече така ще ги наричам.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 8 месеца #4308 от kirq4e
Отговор от kirq4e по тема Зарядни станции в БГ
Това видях вчера в Русе без никакви указания и май го няма по картите.

Утре ще го огледам по-подробно и ще кача повече снимки. Също така се разминах с бяла Тесла модел С с русенска регистрация преди няколко седмици на път към Варна и обратно (петък и неделя се разминахме по пътя). Явно хората са отишли за един уикенд на море
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 8 месеца #4309 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Зарядни станции в БГ
Ехеммм, нещо ми изглежда тънко кабелчето - дали пък не е монофазна? :huh: С повече снимки и инфо ще се разбере.

Супер, че има още една зареждачка в България!

Бялата Tesla русенската, ако е за която си мисля, трябва да е една от първите у нас, внесена преди няколко години.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 8 месеца #4311 от kirq4e
Отговор от kirq4e по тема Зарядни станции в БГ
Хубаво е да се развиват така нещата. Ще е още по-хубаво ако има някъде и информация за тях. Ще е добре ако някой може да ги тества.
Най-вероятно става дума за Одобриха 3 места за зарядни станции за електромобили в Русе
Зарядни станции за електромобили са изградени на централни места в Русе

И никъде нищо не се споменава как да се използват. Малката колонка най-вероятно работи (по пулсиращата зелена светлина), но другата няма никаква индикация дали работи или не.

Първата зарядна станция ( Адрес ):


Втората зарядна станция( Адрес )

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 8 месеца #4313 от eldrive
Отговор от eldrive по тема Зарядни станции в БГ
Здравейте,
много съжаляваме за проблемите, които сте имал при използването на нашата инфраструтура. С колегите обсъдихме Вашия казус и достигнахме до няколко възможни опции защо не ви позволява да заредите:
1. Проблем с автомобила. Това е най-малко възможната опция, тъй като видимо нямате проблем със зареждането на други станции. Въпреки това ще се радваме да се свържете с нас, за да напраавим няколко теста в удобно за вас време.
2. Възможно е да нямате наличност в платежното средство, да сте надхвърлил лимита си в системата ни или поради техническа причина да е изчезнала връзката между профила Ви и платежното средство.
3.Ако RFID картата Ви е стара е възможно при миграцията да не е прехвърлена към новата платформа.
При всички случаи е се радвам да се свържете с нас, за да изчистим проблема.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.